11 Ekim 2018 Perşembe

SMS İle Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

Taşıt kredisine SMS ile başvurmak bankaların kabul ettiği başvuru kanalları arasında yer almamaktadır. İhtiyaç kredisi kullanarak araç almak istediğinizde;
·         Yapı Kredi Bankası,
·         Halkbank,
·         Garanti Bankası,
·         TEB,
·         Akbank,
·         Şekerbank,
·         Denizbank
Sizlere başvuru fırsatı verse de taşıt kredisi faiz oranlarının ihtiyaç kredilerine göre uygun olması bu yöntemle kullanılacak krediye daha fazla faiz ödemesi yapılmasına neden olmaktadır. Banka şubelerinden veya ön onay için bankaların web sitelerini kullanarak gerçekleştireceğiniz taşıt kredisi ile ilgili bilmeniz gereken ayrıntılar yazımızda sizlerle paylaşılmıştır.

Taşıt Kredisi Başvurusunda İstenen Şartlar Nelerdir?

Bankalar kendi içlerinde yaptıkları hesaplamalar ve analizler sonucu hazırladıkları faiz oranları dahilinde taşıt kredisi kullanmak isteyen başvuru şartlarından bazı şartları yerine getirmelerini talep ederler. Taşıt kredisi şartları nelerdir 2019 sorusuna her banka için ayrı cevap verilse de genel anlamıyla başvuru sahiplerinden;


  • ·         Düzenli aylık gelir,
  • ·         Yüksek kredi notu,
  • ·         Satın alınacak araç için yaş sınırlaması,
  • ·         Araç kasko işlemlerinin kredi kullanılacak banka tarafından yapılması,
  • ·         Başvuru sahibinin hayat sigortası yaptırmayı kabul etmesi,
  • ·         Satın alınacak aracın ipotek edilmesi
  • Tüm bankalarca ortak olarak belirlenen şartlar arasında yer almaktadır.
SMS İle Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

Herkes Taşıt Kredisi Kullanabilir Mi?

Bankaların talep ettiği taşıt kredisi şartlarını yerine getiren tüm başvuru sahipleri taşıt kredisi kullanabilecektir. Başvuru sahipleri, bana kredi çıkarmı sorgulama işlemlerini kredi notlarını öğrenmek için uygulayabilirler. 

Kredi notları riskli seviye üzerinde bulunan adaylar, yazımızda bahsettiğimiz diğer şartları sağlamaları halinde diledikleri bankadan taşıt kredisi kullanarak satın almak istedikleri araç için finansman sağlayabilirler.

Etiketler: sms ile taşıt kredisi, sms ile kredi, sms ile taşıt kredisi nasıl alınır, taşıt kredisi,