2 Ekim 2018 Salı

SMS İle Konut Kredisi Nasıl Alınır?

SMS ile konut kredisi başvurusu kabul eden bankalar kredi ön onayı için bu işlemi hizmete sunmaktadır. Ön onayı alınan kredilerin kullanımı için tamamlanması gereken evraklar, ipotek belgeleri ve diğer işlemler için SMS ile başvuruda bulunulan bankanın şubesine gitmek gerekmektedir. 

Sonucunda bankaya gitmek gerekse de konut kredisi başvurularını SMS ile gerçekleştirmek onay süresinde geçecek zamanın verimli değerlendirilmesi açısından oldukça kullanışlı bir hizmettir. Kredi ön onay süreciniz devam ederken siz ev aramaya devam edebilirsiniz.

SMS İle Konut Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Konut kredisi başvurularının banka şubelerinde tamamlanması zorunluluğu nedeniyle pek çok banka konut kredisi için SMS ile başvuru kanalınız hizmete almamaktadır. 

SMS ile kredi başvurusu yapılabilen bankalar arasından konut kredisi için bu kanalın kullanılması izin veren banka olarak Yapı Kredi karşımıza çıkarken diğer bankalar SMS kanalı yerine ön başvuru için web sitelerini tercih etmektedir.

SMS İle Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Yapı Kredi Bankasına SMS İle Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Şube dışı bankacılık hizmetlerine sunduğu çözümler ile teknoloji bankası olarak adlandırılan Yapı Kredi Bankası’ndan konut kredisi kullanmak için SMS ile ön onay alabilirsiniz. Yapı Kredi SMS kredi başvurusu nasıl yapılır diye merak eden okurlarımıza aşağıda detaylıca anlatılmaktadır:

·         Konut,
·         TC Kimlik Numarası,
·         Aylık net gelir

Aralarında birer boşluk bırakılarak yazıldıktan sonra 4411’e kısa mesaj ile gönderilirse, 24 saat içerisinde yaptıkları başvuru için SMS ile yanıt gelecektir. 

Gelen yanıta göre kredi işlemlerinin tamamlanması için banka şubelerine gidilerek hayali kurulan evin satın alınabilmesi için gerekli finansman sağlanabilir.

Etiketler: sms ile konut kredisi, sms ile konut kredisi nasıl alınır, sms ile konut