16 Eylül 2018 Pazar

SMS ile Ev Hanımı Kredisi Nasıl Alınır?

Ev hanımları da devletin verdikleri teşvikler ile kredi alabiliyorlar. Ev hanımlarının kredi alıp, alamayacağı ihtiyacı olan bütün ev hanımlarının aklında bulunan bir soru. 


Öncelikle tüm bankalar kredi başvurusu esnasında düzenli bir geliri gösteren belge istediğinden ve çoğu ev hanımının böyle bir geliri olmadığından ret cevabı almaları kaçınılmaz bir durum haline geliyor. 

Bu yüzden çoğu ev hanımı yıllardır kafalarında ki işleri kurmak ya da bir ihtiyaçlarını karşılamak için kredi kullanamıyorlar. 

Fakat devlet tarafından yapılan yeni düzenlemeler ile bu konuda yeni teşvikler ortaya çıktı.

SMS ile Ev Hanımı Kredisi Nasıl Alınır?

Ev Hanımlarına Kredi Veren Banka ve Kuruluşlar

Devletin kadınları iş hayatına katma politikası ile artık özel bankalar ve bazı kuruluşlar ev hanımlarına kredi vermeye başladılar. 

Akbank, ING, QNB Finansbank, Denizbank ve Şekerbank ev hanımları için kredi veren özel bankalardan. 

İhtiyaç kredisi başvurusu yapmak için bankaların aşağıda belirtilen kısa mesaj numaralarına T.C. kimlik numaralarınızı yazarak kısa mesaj gönderebilirsiniz.

·         Akbank: 4425
·         ING: 2205
·         QNB Finansbank: 5030
·         Denizbank: 3280
·         Şekerbank: 1953

Tabi kısa mesaj ile yapılan kredi başvuruları otomatik değerlendirildiğinden ve ev hanımlarının bir geliri gözükmediğinden ret cevabı alma ihtimalleri yüksektir. 

Bu yüzden kredi alacak ev hanımlarının bankaların şubelerine giderek şahsen başvuru yapmaları çok daha büyük bir önem arz etmektedir.

Bankalar dışında kendiişlerini kurmak isteyen ev hanımlarına KOSGEB’de 50.000 TL hibe vermektedir.

Etiketler: sms ile ev hanımlarına kredi, sms ile ev hanımı kredisi, sms ile ev hanımı kredisi nasıl alınır,