29 Ağustos 2018 Çarşamba

Kuveyt Türk Altın Hesabı Kar Payı Oranları

İnsanlar her zaman elindekilerinin değerini yükseltmek için farklı yollar aramışlardır. Günümüzde çok çeşitli yollar arasından ülkemizde en çok rağbet göreni altın alıp satmaktır.
Bu yöntemin halk tarafından oldukça fazla tercih edildiğini gören bankalar hem yardımcı olmak hem de yeni bir kazanç kapısı oluşturmak için altın hesapları açmaya başlamışlardır. Bazı bankalar daha fazla kişinin altınını yatırmasını sağlamak için altın buluşmaları düzenlemekte ve daha fazla müşterinin altın hesabı açmasını sağlamaktadır. Ayrıca bu altın buluşmaları sayesinde insanlar, zarar etme ihtimalini de düşürmektedir.

kuveyt türk altın hesabı

Kuveyt Türk Altın Hesabı Açma Şartları

Kuvet Türk bankasından altın hesabı açtırarak yatırım yapmak ve kazanç sağlamak isteyen müşterilerin yerine getirmesi gereken şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar vade süresine göre farklılık göstermektedir. Örnek olarak, 1 ay vadeli hesap açmak isteyen müşterilerin en az 100 gram altına sahip olmalıdır. Üç ay ile bir yıl arasında açılan vadeli altın hesabında ise en az 10 gram altın olmalıdır. Ayrıca aylık vade ile hesap açan müşterilerin vadelerinin bozulmaması için çekilen altın miktarı sonucunda kalan altın miktarı 100 gramın altına düşmemelidir. 3 ay ile bir yıl vadeli altın hesaplarında ise bu miktar 10 gramdır.

Kuveyt Türk Altın Hesabı Kar Payı Oranları

Kuveyt Türk Altın Hesabı Kar Payı Oranları

Hesaba yatırılan altınların değeri reel sektöre göre değerlendirilmektedir. Bu değerlendirme sonucunda elde edilen kar belli bir orana göre müşteri ve banka arasında paylaşılmaktadır. Kuveyt Türk altın hesabı kar payı oranları her hesap için %15 banka, %85 müşteri olacak şekilde belirlenmiştir.


Etiketler: kuveyt türk altın hesabı, kuveyt türk altın hesabı kar payı, kuveyt türk altın, kuveyt türk altın hesabı kar paı oranları,