9 Kasım 2017 Perşembe

Neden kredi alamıyorum [Cevap]

Miktarı küçük olsa da, yapılmış olan kredi başvurularınızda olumsuz sonuçlar alabilirsiniz. Birden farklı sebep kredi almanıza engel olabileceği söylenecek olsa da, aslında en büyük başlıca neden kredi notunuzun düşük olmasıdır. Yapılmakta olan kredi başvuruları her zaman olumlu yönde sonuçlanmaz. Aynı zamanda kredi başvurusu yapan tüketici için aleyhinde olacak şekilde birden fazla işleyen süreci başlatabilir.


Bankalara talep edilmekte olan kredi sürecinde, kredi notu ve belgelenebilir gelir durumu gibi iki önemli unsura dikkat ediliyor. Tabi ki bu her iki durumunda iyi seviyelerde olmasının yanı sıra, sonuçlara karşı önemli etkisi olan bir takım püf noktalarında bilinmesi gerekiyor. Geçmiş dönemlerde alınan kredilerinizdeki ödeme düzeni ve şuan için üzerinizde kredi olup olmadığını göz önünde bulundurmasıyla Kredi Kayıt Bürosu (KKB) kredi notunuzu oluşturmaktadır.

Bu faktörler ile birlikte kredi skoruna etki eden farklı nedenlerde göz önünde bulundurulur. Fakat burada hangi unsurlara dikkat edildiği konusunda gerekli olan bilgilere KKB sahiptir. Her koşulda kredinizin problem ile karşılaşmadan sonuçlanmasını istiyorsanız, kredi notunuzu yüksek tutmaya özen göstermelisiniz. Bu sizler için her zaman büyük avantaj sağlayacaktır. Kredi borçlarınızı ve kredi kartlarınızı doğru şekilde ödeme yaptığınız sürece herhangi bir olumsuz durum ile karşılaşmazsınız. Ancak kredi geçmişiniz herhangi bir bankada bulunmuyor ise bankalardan kredi alma durumunuz biraz zor süreçten geçecektir.

Etiketler: kredim neden onaylanmıyor, neden kredi alamıyorum.