9 Kasım 2017 Perşembe

Kredi Başvurusu Sorgulama için 5 Yöntem

Kredi yada kredi kartı başvuru sonucunu öğrenmek adına uygulanabilecek 5 farklı yöntem bulunmaktadır. İnternet ortamında birçok sitede kredi kartı başvurusu yapma hakkında detaylı bilgiler
verilmektedir. Ancak kredi başvurusu sorgulama adına herhangi bir önemli detay yer almıyor. Genel olarak bankalara yapılan kredi başvurularında olumlu olduğu zaman tarafınıza dönüş yapmaktadırlar. Ancak söz konusu durum olumsuz olduğu zaman dönüş yapılmayabilir. İşte sizler kendi adınıza kredi başvurularınızı sorgulayabileceğiniz 5 yöntem sizler ile paylaşıyoruz.

İnternet Şubesi
Hangi bankadan başvurunuzu gerçekleştirmiş durumdaysanız, o bankanın internet sitesine girerek başvuru sonucunuzu ilgili alana referans numaranızı girerek öğrenebilirsiniz.

Telefon Şubesi
Burada yapılacak işlem tıpkı internet üzeri yapılmış olan işlemde olduğu gibi, telefon aracılığı ile bankaları arayarak ilgili birimden T.C. kimlik numaranızı tuşlayarak kredi başvuru sonucunu öğrenebilirsiniz.

Şubeler
Bulunduğunuz ortam içerisinde telefon ya da interneti kullanma ihtimaliniz yok ise, işte o zaman kredi yapılan bankanın ilgili şubesine giderek kredi süreciniz hakkında detaylı bilgiyi alabilirsiniz.

ATM
Kredi başvurusu yapılmış olan banka ATM’leri sizlere bu konuda yine yardımcı olacaktır. Eğer ki bankada hesabınız bulunmuyor ise yine kartsız işlemler menüsünden istenilen bilgileri girerek başvuru sonucu öğrenilebilir. Genel olarak her banka sizlerden T.C. kimlik numaranızı talep etmektedir.

SMS
Başvuru sonucu öğrenmedeki diğer bir olay ise, cep telefonu cihazlarından bankalara gönderilecek kısa SMS’ler olacaktır. Size verilmiş olan referans numarası ile birlikte T.C. kimlik numaranızı ilgili banka numarasına SMS atarak değerlendirme sonucunu yine SMS ile telefonunuza almış olursunuz.

Etiketler: kredi başvurusu sorgulama, kredi sonucu öğrenme, kredi başvuru takibi.