9 Kasım 2017 Perşembe

İhtiyaç kredisi en fazla kaç ay vadeli verilir?

İhtiyaç kredisi diğer kredilere nazaran daha kolay şekilde alınabilmektedir. Kredi alma şartlarında konut kredisi alma şartları gibi fazla prosedürlerinin olmayışından ötürü diğer kredi türlerine göre de daha avantajlı konumdadır.
Acil nakit durumu söz konusu olduğunda hemen ihtiyaç kredisi devreye girerek bu sıkışıklığı ortadan kaldırmak adına kullanılabilir.

Alınacak kredi miktarının düşük olması kredi geri ödemesinde taksit sayıları fark etmeksizin rahatlıkla yapılabilir. Ancak, tüketicilerin mevcut aylık gelirleri ödeme durumunu sağlayacak pozisyonda bulunmadığında, kullanılan kredi miktarı ve kredi vadesi büyük sorun teşkil edebilir. Kredi başvurusu bankaya yapılarak, gerekli şartların sağlanması durumunda onay alınarak, tüketiciye alınan kredinin geri ödemesi için vade planlaması belirleniyor. Şuan için yasal çerçevelerde alınacak ihtiyaç kredisi için en fazla vade 48 ay ile sınırlıdır. Bu demek oluyor ki, tüketici hangi miktarda kredi kullanırsa kullansın, geri ödemesini en fazla 48 ay gibi bir vade sürecinde ödeme yapabiliyor. 48 aydan daha fazla bir uzun vadede ihtiyaç kredisi kullanmak şuan için mümkün değildir.

Bankalar arasında ihtiyaç kredileri için en düşük vade sınırlaması değişkenlik göstermektedir. Talep edilen ihtiyaç kredisine göre, 2 aydan 48 aya kadar geri ödeme yapabilme şartları sunulmaktadır. Kredi kullanımından sonra bu 48 aylık vade sınırlamasını sizler aşağı çekerek geri ödeme yapabilirsiniz. Ancak 48 ay üzerine çekerek ödeme yapabilmeniz imkansızdır.

Dilerseniz ihtiyaç kredisine sms ile başvuru yapabilirsiniz.

Etiketler: ihtiyaç kredisi en fazla kaç ay vadeli çekilir veya verilir.