12 Ekim 2017 Perşembe

IBAN Çözümleme Uygulaması

IBAN Çözümleme uygulaması ile artık IBAN'dan hesap numarası, banka adı, şube kodu ve swift bilgilerini öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki iban çözümleme aracımızı kullanmadan önce bilmeniz gereken bilgiler vardır.


IBAN Nedir?

IBAN'ın açılımı International Bank Account Number'dir. IBAN, banka müşterilerin daha az maliyetli para transferi yapabilmeleri için oluşturulmuş 16 haneli harf ve sayılardan oluşan uluslar arası standartlara uygun hesap numarasıdır. IBAN ile yurtiçi ve yurtdışı para transferlerinizi hesap veya şube kodu gerekmeksizin tek bir hesap numarası ile yapabilirsiniz, IBAN'ın en büyük avantajlarından birtanesi para transferlerinde yaşanan eksik bilgilerden dolayı tam anlamıyla gerçekleşmeyen transflerin önüne geçmektedir.

IBAN Çözümleme Aracı

IBAN aracımız ile ibandan hesap numarası bulma, ibandan şube kodu bulma ve ibandan banka bulma gibi işlemlerinizi yapabilmek için aşağıdaki uygulamamıza ibanı yazıp çözümle dediğiniz taktirde "Garanti, Ziraat, Yapı Kredi, İş Bankası, Halkbank, Akbank, Türkiye Finans, EnPara, QNB Finans Bank" artı diğer bankaların iban çözümleme detayları ekranda karşınıza çıkacaktır.IBAN Algoritması nasıl işler?

Iban ülkemizdeki ülke "TR" idir 5 kolondan oluşmaktadır bu kolonlar sırasıyla şöyledir;

Çözümlenecek IBAN: TR XX YYYYY 0 ZZZZZZZZZZZZZZZ

TR > Ülke Kodu,
XX > Kontrol basamakları,
YYYYY > Banka kodu,
0 > Rezerve sayısı,
ZZZZZZZZZZZZZZZZ > Banka hesap numarası.

Yazıları olarak üst kısımda anlattık IBAN çözümlemeyi resimleri olarakta aşağıdaki görselden inceleyebilirsiniz.Çözümlenen ibanla ilgili smsilekredi.com hiç bir sorumluluk kabul etmemektedir. İncelediğimiz kadarıyla sağlıklı çalışan bir uygulamadır. Hata veya eksiklik görmeniz halinde lütfen bizimle iletişime geçiniz.