9 Ekim 2017 Pazartesi

Akbank Otomatik Fatura Ödeme Talimatı Nasıl Verilir?

Merhabalar artık Akbank'dan otomatik fatura ödeme talimatı vererek elektrik, su, telefon, kira ve diğer ödemelerinizi veznelerde sıra beklemeden faturalarınız otomatik sizin adınıza ödensin istemezmisiniz, bence bunu kim istemez ki. Akbank'da müşterileri için hemen hemen tüm kurumların otomatik ödemelerini destekleyen alt yapısı ile müşterileri artık faturalarının son ödeme tarihini düşünmeden rahatça hayatlarına devam edebiliyorlar.


Akbank Otomatik Ödeme Talimatı Nedir?

Doğalgaz, Elektrik, Telekomünikasyon, Finans Sigorta ve Diğer faturalarınızın son ödeme tarihinde bankacılık sisteminin sizin adınıza ödemesine otomatik ödeme talimatı denir. Otomatik ödeme talimatı verdiğiniz zaman eğer örnek veriyorum su faturanızın son ödeme tarihi: 02.02.2017 ise ve o tarihte akbank kredi kartınızda veya vadesiz hesabınıza bakiye varsa sistem fatura tutarını ilgili kuruma ödeyerek faturanızın ödeme işlemi otomatik tamamlanır.

Akbank otomatik ödeme talimatı verenlere 100 TL chip para vermektedir bunun için bankaya kayıtlı cep telefonuzundan FATURA yaz 4566'ya kısa mesaj gönderiniz.

Akbank Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verebilirim?

Akbank ile faturalarınızın otomatik ödenmesini istiyorsanız;
  • Akbank şubelerinden,
  • Akbank Direkt (mobil şube) ,
  • Akbank Müşteri Hizmetleri (444 25 25) ve
  • Akbank İnternet Şubesi ( www.akbank.com.tr ) kanalığı aracılığı ile yapabilirsiniz.

Otomatik ödeme talimatını tüm akbank müşterileri verebilir ekstra bir komisyonu yoktur aksine otomatik ödeme talimatı vererek kredi notunuzun artmasına çok büyük etkisi vardır dolasıyla düzenli bir müşteri olarak akbank'dan kredi alma şansınızda bir o kadar artmaktadır.