2 Ekim 2017 Pazartesi

2019 - 2020 Yılı Bireysel Kredi Çekme Limiti

Merhabalar bu aralar sıkça duyduğum sorulardan birtanesi kredim varken başka kredi çekebilirmiyim bugün sizlere bu konu hakkında detaylı bilgileri başlıklar halinde aktaracağım lütfen dikkati şekilde okuyunuz.
Aşağıdaki örnekler asgari ücretle çalışan bir vatandaşa nazaran hesaplanmıştır eğer maaşınız daha yüksek ise Maaşa Göre Kredi Limiti Hesaplama uygulamamızı kullanabilirsiniz.


Asgari Ücretle Çalışan Birisi Ne Kadar Kredi Çekebilir?

2017 yılında asgari ücret çocuksuz ve bakar birisi için 1.404,06 TL'dir, bu durumu baz alırsak bireysel olarak çekebileceğiniz kredi limiti ortalama 25.000 TL 'dir hassas durumlarda bu limit 50.000 TL'ye kadar artmaktadır buda bankalara göre değişiklik gösterebilir.

Kredim Varken Kredi Çekebilirmiyim?

Yasa ve kanunlar gereği bu konuyla ilgili bir bir engelleme söz konusu değildir, sadece dikkat edilmesi gereken kurallar vardır, üst başlıkta size ortalama azami kredi limitinizin 25.000 TL olduğunu söyledim ister bunu tek bankadan alın ister farklı bankadan parça parça alın BDK açıkmasında artık bireylerin toplam bir kredi limiti olacak ve bunu tüm bankalar görecek ona göre size teklifler sunacak.

Örnekleyerek açıklamak gerekirse;

  • Toplam Limit: 25.000 TL
  • A bankasından: 10.000 TL ihtiyaç kredisi aldınız
  • B bankasından: 5.000 TL ihtiyaç kredisini aldınız.
Sizin şuan bankalarla olan çalışmanız ve kredi notunuza göre 10.000 TL daha araç veya ihtiyaç kredisi çekme limitiniz kaldı bunu isterseniz çalıştığınız bankadan yahut farklı bir 3. bankadan çekebilirsiniz. 2018 ve 2019 yılında geçerli olan kanunlara göre, krediniz varken başka kredide çekebilirsiniz demektedir.

Etiketler: kredim varken kredi çekebilirmiyim, kredi çekme limitim nedir.