14 Eylül 2017 Perşembe

Şubeye Gitmeden Kredi Veren Bankalar

Gelişen teknoloji ile birlikte artık bankacılık işlemleri de oldukça hızlı bir şekilde müşteri talebini karşılayabiliyor. Şubeye gitmeden kredi veren bankalar
kişilerin acil para ihtiyaçlarını düzgün bir sicile sahip olmaları durumunda, birçok banka anında ihtiyaç kredisi kullandırabiliyor. Teknoloji sayesinde kredi talebinde bulunan müşterisine müracaatın hemen ardından saniye gibi bir zaman diliminde değerlendirme yaparak bilgi aktarılıyor diyebiliriz.

Şubeye Gitmeden Kredi Nasıl Alınır?

Öncelikle bireylerin geçmişte bankacılık işlemlerinde aksamalar yaşandı ise zaten bankaya bizzat müracaat etmesi durumunda dahi kredi talebi reddedilebilir. Yani öncelikli olarak kredi puanlarının yüksek ve kara listeye girmemiş olmamak gerekiyor… Şubeye gitmeden kredi kullanabilmek için, eğer geçmişte banka ile çalışmalar varsa örneğin bankanın mevduat müşterisiyseniz, bu bankadan kullandığınız bir kredi kartınız varsa ve ödemelerini düzgün yapıyorsanız ya da daha önce kredi kullanımınız olduysa hiçbir problem yaşamadan mobil şubeden, internet bankacılığından ya da müşteri hizmetlerini arayarak anında kredi kullanabilir ve mevduat hesabınıza saniyeler gibi bir zaman dilimi içerisinde ihtiyaç olan miktar banka tarafından aktarılır.

Ancak hızlı kredi talep edilen banka ile daha önce hiçbir çalışma olmadıysa banka müracaat halinde kimlik numarası ile ön araştırma yaparak kişiye eğer uygunsa ön onay bilgisi gönderir ve bizzat şubeye gidilmesini ister. Şubede ki sözleşme imzalama prosedürlerden sonra kredi onaya sunulur ve olumlu netice ile kredi kullandırılır.

Şubeye Gitmeden Kredi Veren Bankalar Hangileri Online çalışma sistemi ile artık çok kolaylaşan bankacılık işlemi ile artık birçok bankalar şubeye gitmeden kredi veriyorlar. Hatta bu işlemi nerede ise çok kısa dakikalar içinde gerçekleştiriyorlar diyebiliriz. Bankaya gitmeden kredi veren bankaları isimleri ile örnek verecek olursak;

Garanti Bankası;
Eğer Garanti Bankasının müşterisiyseniz bankaya gitmeden internet üzerinden ya da telefon bankacılığı ile kredi talebinizi yapabilir ve onaylandığı taktirde hesabınıza nakit akışı hemen gerçekleşir.

"Garanti sms ile kredi başvurusu nasıl yapılır öğrenmek için tıklayın."

Akbank: Akbank 15000 TL. Kadar olan talepleri anında değerlendirip şubeye gitmeden ve imza olmadan kullandırıyor.

"Akbank sms ile kredi başvurusu nasıl yapılır öğrenmek için tıklayın."

Yapı Kredi Bankası: Mobil ya da internet bankacılığı üzerinden yapılan kredi başvuru limitini en az 1000 en çok 10000 gibi bir tutar sınırlayıp şubeye gitmeden aynı gün içinde kredi kullanımına izin veriyor.

"Yapı Kredi sms ile kredi başvurusu nasıl yapılır öğrenmek için tıklayın."

Odeabank:
Odeabank şubesi az olduğu için internet veya mobil bankacılık üzerinden online kredi veren popüler bankalardan biridir 1000 ila 20000 TL arasında kredi vermektedir.

"Odeabank sms ile kredi başvurusu nasıl yapılır öğrenmek için tıklayın."

Ingbank:
Ingbank müşterileri eğer kkb puanları 1.200 üstü ise sms ile şubeye gitmeden 1000 ile 25000 TL arasında kredi başvurusu yaparak onaylandığı taktirde anında hesaba geçmektedir.

"Ingbank sms ile kredi başvurusu nasıl yapılır öğrenmek için tıklayın."

Örneklediğimiz bu bankaların dışında daha birçok banka bu sistem ile talep eden müşterilerinin acil ihtiyaçlarda kolay kredi kullandırtıyorlar.