13 Eylül 2017 Çarşamba

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Günümüzde çoğu banka öğrencilere kredi kartı verme imkanı sunuyor. Bunun sebebi ise, bankalar öğrencileri büyük potansiyelli müşteri grubunda görüyor.
Öğrenciler, eğitim veya başka ihtiyaçlar için finansal desteğe ihtiyaç duyabilir. Çünkü sabit bir gelirleri olmadığından zorluk çekiyorlar. Öğrencilere çok sayıda kredi kartı veren banka varken hangisini tercih etmeliyiz?


Ziraat Bankası


Ziraat bankası, kredi ve yurtlar kurumu tarafından kredi veya burs alan üniversitelilere genç bank kart adında bir kart sunuyor. Üstelik bu karttan 5 yıl boyunca aidat almıyor. Bu kart sayesinde öğrenciler, hem kredi kartı hem de banka kartı olarak kullanabiliyor. Eğer hesabınızda para yoksa bile Ziraat Bankası, size 300 TL faizsiz kredi veriyor.

Yapı Kredi Bankası

Yapı Kredi, öğrenciler tarafından en çok tercih edilen kartlardan birisi. En önemli avantajlarından birisi size 1000 TL'lik kredi sunması. Play Card adı verilen bu kart sayesinde, World Card'a dair tüm kampanyalardan faydalanabiliyorsunuz.

Garanti Bankası

Garanti Bankası, 18 ile 25 yaş arasındaki öğrencilere Bonus Genç adı verilen bir kredi kartı veriyor. Bu kart sayesinde hem alışveriş yapıyorsunuz, hem yaptığınız alışverişlerden puanlar kazanıyorsunuz. Bu puanları bonus üyesi işyerlerinde kullanabilirsiniz. Bu kartın limiti 500 TL olarak belirlenmiştir. En önemli avantajlarından birisi ise yıllık kart ücreti olmamasıdır.

Vakıfbank

Vakıfbank, öğrenciler için Like Card adında bir kredi kartını müşterilerinin hizmetine sundu. Bu kredi kartının limiti 500 TL. Senelik aidat olarak 12 TL ücret alınıyor. Ayrıca World üyeliği bulunan işyerlerinden alışveriş yaptığınız taktirde size Worldpuan kazanma şansı veriyor.

Finansbank

Finansbank, CardFinans GO kartı ile 18 ile 26 yaş arasındaki öğrencilere 750 TL limitli bir kredi kartı sunuyor. Ve sizden hesap işletim ücreti almıyor. Ayriyeten 150 TL'ye kadar avans çekebilirsiniz.