13 Eylül 2017 Çarşamba

Kısa Mesaj İle Kredi Notu Öğrenme

Kredi çekmenin yaygınlaşması ile kredi puanlarının da öğrenilmesi oldukça kolay hale gelmiştir. Cep telefonunuza gelen bir sms ile kredi notunuzun değerini kolaylıkla öğrenebilirsiniz.Kredi Notu Nedir?

Paraya ihtiyaç olunduğu zamanlarda acilen para bulmak güçtür. Fakat bankalar sayesinde artık kolaylıkla kredi çekilebiliyor. Üstelik kredi için bankalara gitmeye bile gerek duyulmuyor. Sms ile cep telefonundan kredi talebinde bulunabilir ve eğer kredi puanınız da tutuyor ise kredi çekebilirsiniz. Kredi notu daha önceden almış olduğunuz kredilerin ne kadar sürede ödendiği, yatırma tarihinin dışına çıkılıp çıkılmadığı, başka bir bankanın kredisini ödüyor olup olmadığınız gibi bankanın kendini garanti altına aldığı bir sistemdir. Kredi notu uygun olan müşteriler, kredilerini daha kolay çekmektedirler.

SMS İle Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

SMS ile kredi notu öğrenmek son zamanlarda yaygın bir kullanım haline gelmiştir. Banka şubelerine gidip saatlerce sıra beklemek yerine kolayca sms yolu ile kredi notu öğrenilebilir.

"Cep telefonunuzun sms kısmına girerek 'Riskim' kelimesini yazıyorsunuz ve T.C numaranızın son dört hanesini yazıyorsunuz ve 4552'ye gönderiyorsunuz. "

Sizlere kredi notunuzun kaç olduğu hakkında tüm bilgiler gelmektedir. Cep telefonundan sms yolu ile kredi notunu öğrenmede herhangi bir operatör seçiciliği yoktur. Her operatörden bilgi alınabilir.

Kredi Notu Nasıl Düşer?

Kredi notu olmadan bankalar çok zor kredi vermektedirler. Çünkü verdikleri parayı geri alabileceğinin garantisini isterler. Bu nedenle de kredi notuna bakarlar. Sizler eğer daha önceden başka bir bankadan kredi alıp ödemelerini sürekli geciktirirseniz, aynı anda üç dört bankadan kredi çeker iseniz, ödeme yapmadan ikinci bir krediye başvurur iseniz kredi puanınız düşer. Kredi puanınız düşer ise bankalarda kredi çekme olasılığınız da çok azalır.