25 Eylül 2017 Pazartesi

Kredi Sicili Sorgulama Yöntemleri

Artık kredi sicili sorgulama işlemi çok kolay hala geldi, 2014 yılın "Findeks" kuruluşunun tüketcilere kredi notu sorgula uygulamasını üretmesiyle birlikte 3 büyük Operatör'de buna dahil olarak hem mobil hemde web üzerinden dakikalar içeresinde kredi notuzu sorgulamayı yapabilirsiniz.

Operatörler İle Kredi Notu Sorgulama

3 büyük operatör servislerine mesaj atarak kredi sicilinizi anında öğrenebilirsiniz tek yapmanız gereken tarif ediliği şekilde sms'i göndermektedir.

Turkcell kullananlar: T.C. Kimlik numarası bir boşluk Doğum Yılını yazarak 1122 kısa mesaj servisine göndermeleri yeterlidir.

TürkTelekom kullananlar:
T.C. Kimlik numarası bir boşluk Doğum Yılını yazarak 1122 'ye sms atabilirler.

Vodafone kullananlar: T.C. Kimlik numarası bir boşluk Doğum Yılını yazarak 1122 numarasına mesaj göndermeleri yeterlidir.

Eğer farklı bir operatör kullanıyorsanız yahut 1122 sms servisi cevap vermiyorsa lütfen;
"RISKIM yaz bir boşluk T.C. Kimlik Numaranızı yazarak 4552' ye sms göndererek cevabı bekleyiniz."


Findeks İle Kredi Sicili Sorgulama

Findeks ile kredi sicili sorgulamak için: "https://isube.findeks.com/ers/uyelik/bireyselUyelik.xhtml" adresine bağlanarak üyelik oluşturuyorsunuz 3-5 TL gibi bir ücreti kredi kartınız ile ödedikten sonra kapsamlı bir şekilde kredi sicilinizi öğrenebilirsiniz daha detaylı anlatım için lütfen aşağıdaki videoyu izlemeyi ihmal etmeyiniz.