13 Eylül 2017 Çarşamba

En Yüksek Vadeli Hesap Faizi Veren Banka

Kişilerin paralarını değerlendirmek için başvurdukları yöntemlerden biri de vadeli hesap yöntemidir. Bunun için de aramalar arasında en yüksek vadeli hesap faizi aramaları
çoğalmıştır. Banka sayısının artması ile araştırmaların da daha zor olduğu için tek bir site üzerinden tüm bankaların faizlerini karşılaştırmak daha kolay olmaktadır.


En Yüksek Faiz Veren Banka

Biriktirmiş olduğunuz paraya daha çok para katmak için vadeli hesap seçeneği en güzel seçenektir. En yüksek faiz veren bankalar arasında birinci sırada QNB Finansbank yani "Enpara" yer almaktadır.
Vadeli hesapların faiz tutarları hesaplanırken genellikle 32 günlük faizler verilir. Ortak internet sitelerinde de birkaç günlük faiz oranları genel anlamda verilir.

Enpara (Finansbank) Vadeli Hesap Faiz Oranları

İnternet bankacılığı üzerinden açılacak vadeli hesapların faiz oranları e vadeli hesap üzerinden belirlenmektedir. Bu duruma dikkat edilmesi gerekmektedir. Vadeli hesaplarında faiz oranı en yüksek olan bankalar listesinde Finansbank bulunmaktadır. Finansbank, yatırdığınız paranın belli bir oranı kadar parayı size geri vermektedir.

"Finansbank ve Enpara işbirliği ile faiz oranları oldukça yüksektir. Bu nedenle de tercih sebebidir. Enpara Vadeli hesap için % 11,25 faiz oranı vardır. Finansbank verilerine göre, 10.000 TL yatırım için yaklaşık 32 gün içerisinde 98 lira yatırım sağlanabilir."

Yüksek Faizli Bankalar

Ek gelir elde etmek için faizi yüksek olan bankalar daha çok tercih edilmektedir. Bankaların anlık faiz miktarları an ve an değişebilmektedir. Bu nedenle de takiplerin daha sık yapılması gerekmektedir. Bankaların verilerinde, bu faiz oranları ayrıntılı şekilde verilmektedir. Fakat her bankanın faiz verilerini incelemek zor olabilir. Para biriktirmenin en kolay yollarından biridir e vadeli hesap. Vadeli hesap, bankanın nakit ihtiyacını gidermeniz karşılığında bankanın size verdiği ekstra paradır. Yani ne kadar para yatırırsanız o kadar karşılığı olacaktır.