24 Eylül 2017 Pazar

Emekli Maaşı İle Konut Kredisi Çekilebilir Mi?

Her insanın hayali olan ve bu uğurda çalıştığı bir ev sahibi olmak hayali günümüz piyasa şartlarına göre biraz zor bir hal almıştır. Ülkemizin ekonomisine ve ülke çalışanlarının aylık gelirlerine baktığımız
zaman kazanılan ücret ancak günlük ihtiyaçları karşılamaya yetmektedir. Hal böyle olunca insanların bir şekilde para biriktirip ev alması neredeyse imkânsız bir hal almıştır. Ancak insanlar yine de ev sahibi olabilmek için farklı alternatifler arayıp bulmaktalardır.

Bu alternatiflerden bir tanesi ve en yaygın olanı da bankalardan konut kredisi çekerek bu destekle av almalarıdır. Özellikle düzenli ve sabit bir geliri bulunan insanların başvurduğu bu yol belirli yıllara yayılan şekilde ödemelerle ev sahibi olmalarını sağlamaktadır. İnsanların hayatta ki çalışma gayelerinim başında emekli olmak, ev sahibi olmak gibi istekler gelmektedir ve nitekim bütün çabaları da bunlar içindir. Bu hayallerini gerçekleştirmek için bankalardan kredi çekerek destek almaları düzenli ve sabit geliri olan insanlar için çokta caziptir. Emekli olan insanların emekli olduktan sonra tek amaçları bir mülk sahibi olmaktır.

Netice de insanlar emekli olunca sabit ve hiç kesilmeyen bir gelire sahip olmakta bu da insanlara böyle bir şey yapmakta cesaret vermektedir.

Kredi Almanın Koşulları

Öncelikle bankalardan konut kredisi alabilmek için belli bir peşinat göstermelisiniz ve bu peşinatı gösterdikten sonra sizlere sunulan kredi seçeneklerini vade faizlerine göre değerlendirip var olan emekli maaşınızın ödeme gücüne oranla bir kredi limiti belirlenmektedir. Çekmek istediğiniz kredi tutarının aylık ödemesi emekli maaşınızı geçiyorsa ve ek bir gelire sahip değilseniz istediğiniz tutarda kredi alabilmeniz çok zordur.

Ancak çekmek istediğiniz kredi tutarının vadeler halinde ödemesi emekli aylığınızı geçmiyor ve ödeme gücünüzü zorlamıyor ise rahatlıkla kredi alabilirsiniz. Konut kredisine başvurmadan önce faizleri dikkatlice araştırmalı ekonomik gücünüzü de hesaba katarak bankalarla iletişime geçmelisiniz.

Etiketler: emekli maaşı ile konut kredisi alabilirmiyim, emekli maaşı ile konut kredisi çekebilir miyim.