14 Haziran 2017 Çarşamba

2019 Yılında Engellilere Kredi Veren Bankalar

2017 Yılında Engellilere Kredi Veren BankalarEngelleri kaldırmak adına ülkemizde bir çok yararlı faaliyet ve hizmet devreye girmeye devam etmektedir engelli vatandaşların büyük sorunlarından birtanesi nakit ihtiyaçlarını veya ticaret
kurmak adına kredi çekme talepleri olmasıdır bizde bu makalemizde sizlere engelli kredisi veren bankaları derledik şartlarını ve gerekli evrakları araştıarak yazdık.


Engelli Kredisi Çekerken Aranan Şartlar Nelerdir?

Engelli vatandaşlarımız için bankalar standart müşterileri için aradıkları şartları engelli vatandaşlarda'da aramaktadır peki bu şartlar neler?

  1. Belgenelenebilir maaşının olması
  2. Maaşında kesinti (haciz, icra) olmaması
  3. Mevcut çalıştığı yerde en az 6 ay sigortasının yatıyor olması
  4. Kredi notunun en az 1.100 üstünde olması

Uyarı: Engelli bireyin sağlıklı olduğunu gösteren heyet raporu olması gerekmektedir çünkü ölümcül hastalıklı veya zihinsel engelli bireyin kredi çekmesi malesef olumsuz olur bankalar bilindiği üzere kredinin geri ödenmesi konusunda hassasiyet taşımaktadır.

Engelli Bireyden Kredi Başvurusunda Hangi Belgeler Talep Edilir?

Engelli vatandaşlarımız kredi çekmek isterse eğer lütfen sıraladığımız belgeleri şubeye gitmeden hazırlasınlar.

  • T.C. Kimlik aslı ve fotokobisi
  • Engelinizi ve ya hastalığınızı belgeleyen heyet onaylı rapor
  • Aylık maaş alıyorsanız belgesi ( bodro & gelir tablosu )
  • İkametgah belgesi
  • Nüfus kayıt örneği

Sıraladığımız şartlar size uygunsa eğer aşağıda engelli kredisi veren bankalar birine başvuru yapmanız ve sonucu beklemeniz gerekmektedir.

Engellilere Kredi Veren Bankalar
Engelleri kaldırmak adına ilk başta devlet bankaları sonra özel bankalar engellerine kredi imkanı sunmuştur. engelli vatandaşlara kredi veren bankaları sizler için derlerdik en dikkat çekici olan Ziraat bankasıdır ticarete atılmak isteyenlere 60 aya kadar vade fırsatı sunuyor.


Yukarı listelediğimiz bankalardan gerekli şartları taşıyor ve evraklarınız hazırsa başvuru yapabilirsiniz dilerseniz bankanın üstüne tıklayarak şubeye gitmeden sms ile ön başvurunuzu yapabilir ve sonrasında olumlu cevaba istinaden bankaya evrakları sunarak kredinizi alabilirsiniz.

Etiketler: engellilere kredi veren bankalar 2019, 2019 engellilere kredi veren bankalar, 2019 yılında engellilere kredi veren bankalar,