23 Mayıs 2017 Salı

Öğrenciler İçin Cazip 6 Kredi Kartı

Her öğrenci zaman zaman nakit sıkıntısı çeker. Bu sebeple kredi kartları, herkes gibi öğrenciler için de böyle zamanlarda hayat kurtarır. İşte öğrenciler için en cazip 6 kredi kartı:


1. Playkart

Yapı Kredi Bankası'nın öğrenciler için çıkarmış olduğu bir kredi kartıdır. Yıllık kart ücreti 38 Türk Lirası gibi oldukça makul bir rakamdır. Aynı şekilde, borcunuzu geciktirdiğiniz takdirde yüzde 2.52 gibi bir gecikme faizi uygular. Kartın en büyük avantajı World kart özelliği sağlamasıdır. Bu sayede puan biriktirebilirsiniz.

2. Advantage Concept Üniversiteli

HSBC tarafından herhangi bir üniversitede öğrenim gören on sekiz - yirmi beş yaş arası öğrencileri için bir kredi kartıdır. HSBC bu kredi kartı için yıllık kart ücreti talep etmez, bu da Advantge Consept kartı öğrenciler için cazip kılar. Ayrıca nakit puan biriktirme ve taksit erteleme gibi seçenekler de bu kartın avantajları arasında sayılabilir.

3. Axess Exi26

Akbank bünyesinde piyasaya sürülmüş bir karttır. Bu kredi kartına başvurabilmek için 26 yaşından büyük olmamanız gerekiyor. Akbank ilk sene için yıllık kart kullanım ücreti talep etmiyor fakat ikinci yıldan itibaren yirmi Türk Lirası gibi bir ücretlendirme uyguluyor. Eğer borcunuzu geciktirirseniz yüzde 2.80 faiz ödemek durumunda kalıyorsunuz. Kartın sunduğu en büyük iki avantaj, chip para kazanmanıza olanak sağlaması ve tek seferde almış olduğunuz bir ürünü daha sonradan taksitlendirebilme imkanı sunması.

4. Genç Kart

Ziraat Bankası'nın üniversite öğrencileri için çıkardığı MaximumCard kampanyalarından yararlanılma-sına olanak sağlayan bir kredi kartıdır. Lisans öğrencileri için 500 Türk Lirası limiti vardır. Hemen hemen başvuruda bulunan her üniversite öğrencisine tahsis edilen kartın yıllık kullanım ücreti on beş Türk Lirası'dır.

5. ÜniversiTEB

TEB tarafından üniversite öğrencileri için çıkarılmış 400 Türk Lirası limiti olan bir kredi kartıdır. Yıllık 7 lira gibi bir kesintiyle kartı kullanmak mümkündür. Bonus özelliği sağlayan kredi kartının en büyük avantajı hafta içinde yapılan elli lira üzerindeki alışverişlerde, hafta sonları için alınan sinema biletlerinin yarısının TEB tarafından karşılanmasıdır.

6. İş'te Üniversiteli

İş Bankası'nın 400 lira limiti olan bu kredi kartı en çok tercih edilen kredi kartlarından biridir. Yıllık kart kullanım ücreti 20 lira olan kart aynı zamanda Müze kart özelliği taşır ve bu sayede Kültür ve Turizm bakanlığı bünyesindeki bütün müzelere bedava girmeye olanak sağlar.