28 Mayıs 2017 Pazar

Bankaların Günlük Para Çekme Limitleri Ne kadar?

İnsanlar ani gelişmeler sonucunda paraya ihtiyaç duyabilmektedir. Bu da her insanın bankaya başvurmasına olur. Paraya ihtiyacı olan kişi en yakındaki ATM'den hızlı bir şekilde para çekip hızlı bir
şekilde ihtiyacını karşılayabilir. Ancak bankaların para çekme işlemlerinde bir limiti vardır. Bu limiti her banka uygulamaktadır. Bu nedenle para çekmek isteyen kişi günlük olarak bu üst limitin üstünde para çekemez. İşte insanların en çok tercih ettiği bankaların para çekme limitleri;

Akbank Para Çekme Limiti

Akbank'ın ATM'den para çekme limiti sahip olunan kartlara göre değişmektedir. Neo Business kart sahipleri günlük 4000 TL'ye kadar para çekebilmektedir. Neo Birebir kart kullanıcıları 2000 TL, Neo Kart kullanıcıları ise günlük 1500 TL para çekebilmektedir. Türkiye İş Bankası Para Çekme Limiti Türkiye'nin en köklü bankalarından biri olan Türkiye İş Bankası kart sahipleri için günlük para çekme limitini 1500 TL olarak belirlemiştir.

Garanti Bankası Para Çekme Limiti

Garanti Bankası müşterileri kartları ile bankalarından günlük 2000 TL'ye kadar para çekebilmektedir. Ayrıca ödeyecekleri bir komisyon ücreti ile bu miktarın üzerinde de para çekebilirler.

Finansbank Para Çekme Limiti

Finansbank'ın para çekme limiti de 1500 TL'dir. Finansbank'tan da komisyon ödeyerek bu limitin üzerinde para çekilebilmektedir. Halkbank Para Çekme Limiti Bir devlet bankası olan Halkbank'tan müşteriler günlük 1000 TL'ye kadar para çekebilirler.

Yapı Kredi Bankası Para Çekme Limiti

Yapı Kredi Bankası ATM'den para çekmek isteyen müşterilerine günlük en yüksek limiti veren bankalardan biridir. Günlük 2000 TL para çekme limiti bulunan Yapı Kredi Bankası bu limiti bireysel müşterileri için 3500 TL'ye kadar çıkarmaktadır. Şirket müşterisi olanlar ise günlük 5000 TL çekebilirler.

Denizbank Para Çekme Limiti

Denizbank müşterileri bankalarından günlük 1990 TL'ye kadar para çekebilmektedir. Ayrıca bankanın müşterisi olmayan kişiler de günlük 49 TL para çekebilirler.

Türk Ekonomi Bankası Para Çekme Limiti

TEB olarak kısaltılan Türk Ekonomi Bankası'nın günlük para çekme limiti 1000 TL'dir.

Kuveyt Türk Para Çekme Limiti

Kuveyt Türk banka ATM'sinden günlük para çekme limiti 1500 TL'dir. Ancak ihtiyaç dahilinde banka ile iletişim kurarak bu limit 3000 TL'ye kadar çıkarılabilir.