6 Şubat 2017 Pazartesi

Taksit Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

Taksit Ertelemeli Kredi Veren Bankalarİnsanların sınırsız olan ihtiyaçların karşılanmasında bazı zamanlarda ekonomik olarak yetersiz kalınan durumlar ortaya çıkabilir. Bu durumların ortaya çıkmasının ardından sorunların çözülmesi
ve ihtiyaçların karşılanması için insanlar bankalara başvurarak çeşitli kredi taleplerini bankaya iletebiliyorlar. Bu başvuru sonrasında bankalar tarafından yapılan değerlendirmeler ile birlikte kredi talepleri uygun veya uygun olmayarak değerlendiriliyor.
Özellikle son zamanlarda banka müşterileri tarafından başvurulan ertelemeli kredi talepleri sayısı hızla artış gösteriyor. Bu başvuruları alan birçok banka talep edilen bu kredi imkanlarını müşterilerine sunuyor. Özellikle ertelemeli kredi talep eden müşteriler aldıkları kredilerin ödemelerine daha sonra başlayarak aradaki sürede ekonomik olarak toparlanma sürecini yaşayabiliyorlar. Bankalar tarafından uygulanan bu politikalar ile farklı müşterilerin bankaya çekimi de sağlanıyor. Bu kredi erteleme süresi 3 ay ile 6 ay arasında süreler kapsamında değerlendiriliyor.


3 Ay Taksit Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

Ülkemizde bankacılık alanında faaliyet gösteren TEB bankası 3 ay ertelemeli bayram kredilerini müşterilerinin imkanına sunuyor. Bu banka kredisi vade uzunluğu olarak 36 ay ve aylık %1,20 faiz oranları ile kredi imkanı tanıyor. Bu kredi 3000 Türk Lirasına kadar aylık %1,20 faiz oranı, 30000 Türk Lirasına kadar olan kredi talepleri ise aylık %1,38 faiz oranları ile veriliyor.

ING Bankası ise 48 ay vade uzunluğu ve 100000 Türk Lirasına kadar olan kredi taleplerinde 3 Ay Ertelemeli kredi taleplerinde aylık %0,99 faiz oranı ile ihtiyaç kredisi imkanı tanıyor.

Ak Bank
ise 3 ay ertelemeli kredi veren diğer banka olarak ortaya çıkıyor. 36 Ay vade ve aylık %1,24 faiz oranı ile 10000 Türk Lirasına kadar kredi imkanını müşterilerine tanıyor.

Özel bankalar arasında yer alan Finansbank ise 36 Ay vade ve 7500 Türk Lirasına kadar olan kredi taleplerinde aylık %1,23 faiz oranları ile 3 ay ertelemeli kredi imkanı tanıyor.

Ak Bank ise 48 ay vade ve 3 ay ertelemeli kredi imkanını müşterilerine sunuyor. Banka 10000 Türk Lirasına kadar olan kredi tutarlarında aylık % 1,29 faiz oranı uyguluyor.

4 Ay Taksit Ertelemeli Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Öze bankacılığın en önemli temsilcilerinden olan Ak Bank müşterilerine sunmuş olduğu 4 ay ertelemeli kredi ile birçok müşterisinin ilgisini çekmiştir. Bu kapsamda Ak Bank müşterilerine 36 ay vade uzunluğu ve aylık %1,32 faiz oranları ile kredi imkanı tanıyor. Bankacılık sektöründe uzun yıllardır hizmet veren İş Bankası ise banka özel müşterilerine 4 aya varan erteleme seçenekleri ile ihtiyaç kredisi imkanı tanıyor. Banka 36 ay vade ve aylık %1,36 faiz oranları ile kredi imkanını sunmaya devam ediyor.6 Ay Taksit Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

Birçok banka müşterisi en uygun olarak görülen 6 ay ötelemeli banka kredisini tercih ediyor. Banka kredisini alıp 6 ay sonra ödemelerine başlamak birçok banka müşterisini bu imkanı tanıyan bankalara doğru itiyor. Bu kapsamda Şeker Bank kendi bankalarından alınan ve uzun vadeli kredilerde bu imkanı sunuyor.

Şeker Bank özellikle çiftçilere ve diğer esnaflara tanımlayan bu 6 ay ertelemeli kredi olanaklarını diğer sabit geliri olan müşterilerine de tanıtıyor. Özellikle sabit geliri olan emekli ve memur kesimine 6 ay ertelemeli ve 48 aya varan vade uzunlukları ile kredi imkanı sunuyor. Bu kredilerde ise uygulanan aylık faiz oranı %1,48 olarak ön plana çıkıyor.

TEB bankası
da müşterilerine 24 Ay vade uzunluğu ve 10000 Türk Lirasına kadar olan kredileri 6 ay ertelemeli olarak müşterilerine sunuyor. Bu banka kredisinde ise aylık faiz oranı % 1,42 olarak tespit edilmiştir.