30 Ocak 2017 Pazartesi

Maaşa Göre Kredi Hesaplama Uygulaması 2019 Yılı

Maaşa Göre Kredi Hesaplama UygulamasıBu makalemde sizlere Maaşa Göre Kredi Hesaplama nasıl yapılır sizler için faydalı olacağını düşündüğüm uygulama nasıl kullanılır sizlerle paylaşacağım ama öncesinde belirli tanımları sizlere başlıklar halinde anlatacağım.

Maaşa Kredi Hesaplama Uygulaması

2018 Yılı-2019 Yılı için aşağıdaki uygulamaya aylık aldığınız maaşı girerek otomatik hesaplama yapabilirsiniz uygulama ortalama olarak size sabit gelirinize göre herhangi bir bankadan ortalama çekebilceğiniz miktarı göstermektedir.

Uyarı: Kredi çekmeden ve uygulamayı kullanmadan önce maaşınızca haciz ve kesinti olmadığına emin olun eğer maaşınızda bir kesinti varsa yani 1500 tl maaş alıyorsunuz aylık 200 tl kesiliyorsa uygulamaya 1300 olarak maaşınızı giriniz lütfen.


Maaşınız ?
12 Ay Vadeli :
TL
24 Ay Vadeli :
TL
36 Ay Vadeli :
TL
48 Ay Vadeli :
TL

Maaşa Göre Kredi Hesaplama Nasıl Yapılır ?

Bankalar kanunu gereği müşteriye kredi verilmeden önce varlık durumu göz önünde bulundurulur yani düzenli bir işte çalışıyorsanız ve düzenli bir geliriniz varsa sizin için çok düz mantıkta aldığınız maaşa göre kredi ne kadar çekebilirsiniz ve bunu nasıl hesaplaya bilirsiniz anlatayım.

1500 TL Maaş aldığınızı farz sayalım bankalar maaşınızın hepsine kredi veremez  bu yüzden sizinde geçiminizi devam ettirmeniz için maaşınızı ikiye böler yani aylık 750 TL taksit tutarınca kredi çekebilir ve ödeme yapabilirsiniz.

1500 / 2 = 750 TL Taksit Tutarı
750 x 24 Ay = 18.000 TL - 20.000 TL arası esner çünkü kredi vadesi yüksekse taksit tutarı düşer ama kredi miktarıda düşer, taksit vadesi azsa 24 ay gibi ortalama aşağıdaki gibi rakamları alabilirsiniz hesaplama sadece örnektir.

Örnek Hesaplama Tablosu

Aşağıdaki resimde 3 farklı maaş tutarına göre 48 ay vadeli olarak ne kadar kredi çekilebilir ortama rakamlarla hesaplanmıştır kendi maaşınızıda bu tabloya göre hesap yapabilirsiniz.


Etiketler:
maaşıma göre ne kadar kredi çekebilirim, maaşıma göre kredi hesaplama, maaşa göre kredi limiti hesaplama, maaşa göre kredi hesaplama uygulaması.