Maaşa Göre Kredi Kartı Limitleri Nasıl Hesaplanır?


Maaşa Göre Kredi Kartı Limitleri Nasıl Hesaplanır?Yeni bir seneye girmek üzereyiz kredi kartı kulllananların merak ettiği sorunlardan bir tanesi maaşa göre kredi kartı limitleri nasıl hesaplanır 2017 yılında bu durum bir önceki 2016 yılına göre değişiklik olmazsa aynı kurallar çerçevesinde devam edecektir.Bu bloğu kurmadan önce, 2 ayrı bankada aktif görev yapmış birisi olarak tüm açıklamaları ayrıntılı yaparak, maaşa göre kredi kartı limit hesaplamasını sizlerle paylaşmanın faydalı olacağını düşündüm.

Öncelikle Kredi Kartı Nedir ?

Kredi kartları, tüm ülke genelinde bireysel müşterilerin her türlü alış veriş ve birçok ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla bankalar tarafından kendilerine verilen finansal ürünlerden birisidir. Bankaların kredi kartı imkanları ile tüketiciler acil ihtiyaçları konusunda oldukça rahat ederek tüm ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar. Kredi kartları ile birlikte taksitli alış veriş, normal veya otomatik fatura ödeme talimatları ile nakit avans kullanma imkanı sunuyor.

Kredi kartları belirtilen bu özelliklerin ve ihtiyaçların temin edilmesi için bankalar tarafından tüketicilerin kullanımına sunulan finansal ürünlerdir. Bu ürünlerin tüketicilere büyük faydaları olduğu gibi aynı zamanda zararları da olabiliyor. Özellikle tüketicilerin kredi kartlarının limitlerini aşmaları, asgari ödeme tutarlarının ödenmemesi, son ödeme tarihine kadar herhangi bir ödeme yapılmaması, yüksek faiz oranları ile baş edememe konusu gibi neticesinde çok büyük sıkıntıların doğmasına neden olabiliyor. Bu nedenle kredi kartlarının kullanımının tüketiciler üzerinde olumsuz etkilerinin ortadan kaldırılması için ekonomiden sorumlu bakanlık bu konuda gerekli çalışmaları başlatmıştır.

Müşterinin Maaşı Neden Önemlidir ?

Bankalar müşterilerine kredi kartı verebilmesi için belgelenebilir bir gelirinin olması gerekmektedir, banka tarafından size temin edilen kredi kartının ödemeleri ve faizlerini yapabilmek için maaşınız olması şart haline gelmiştir. Banka size kredi kartı verirken "Aracınız varmı?, Ev Kiramı Sizemi Ait?, Belgenebilir Maaşınız Ne Kadar?, Maaşınızda Kesinti Varmı?" bir çok faktörü göz önünde bulundur.


Maaşa Göre Kredi Kartı Limiti Neye Göre Belirlenir

Bürüt olarak asgari ücret 1860 TL maaş aldığınızı düşünelim 2016 yılının son çeyreğine kadar bu hesaplama maaşının 4-5 katı kadar limit açılabiliyordu ama son olaylardan sonra ferahlamak adına limitler ve faiz oranları esnemiştir.

Bir bankadan ilk kredi kartınızı aldıysanız limiti 1.100 - 1500 TL esnek hesap tanımlanarak verilecektir. Başka bankada size kredi kartı teklif edecek onunda limiti 1.100 gibi bir rakam olacaktır. Siz bu kartlardan harcama yapar ve düzenli öderseniz sadık bir müşteri olduğunuzu gösterirseniz 2 kredi kartı aldığınız bankalar sizden onay alarak maaşınıza göre aylık ödemeleri rahat yatıracağınız şekilde limitleri yükseltecekdir A bankası 5.000 TL limit tanımlar rekabet adına B bankası 2.800 TL limit verir diğer bankalardanda kredi kartı alırsanız maaşınıza göre dağılım yapılır ama sadece 1 veya 2 bankadan kart alırsanız sizin onayınız dahilinde maxium limitler tanımlanır açık konuşmak gerekirse asgari ücretle çalışanların maksimum 15.000 TL toplam kart limitleri olur üstü riske girer.

Maaşa Göre Kredi Kartı Limit Hesaplama Formülü

Maaş (çarpı) Beş katı (eşittir) şeklinde genel olarak hesaplayabiliriz.

Asgari ücret aldığınızı farz sayalım 1860 TL x 5 = 9300 TL toplam kart limiti bazı bankalar limitinizi esnetirse yukarda dediğim gibi 15.000 TL olması tamamen sizin düzenli çalışmanıza bağlı.

Yeni kredi kartı aldıysanız ve limiti 1.000 TL ise banka sizinle 6-12 ay arası çalışmanızı gözlemler ve limitinizi otomatik artırır eğer kredi kartınızı yeni aldıysanız ve ilk 2 ay düzensiz ödeme yaparsanız kartınız dondurulur ve ödeme yapılınca tekrar açılır.

Not: Eğer maaşınızın üzerinde kesinti (icra) varsa yüksek limitler beklemeyin.

Asgari Ücrete Göre Kredi Kartı Limitleri

1.860 TL aylık asgari ücret ile çalışan bireyin kredi kartı limitleri örnek olarak aşağıdaki tablodaki gibidir.

Eğer aşağıkdai 6 bankadanda kredi kartı alırsanız sizin belgelenebilir gelirinize göre tüm bankalar için geçerli ortak bir limitiniz vardır.

Garanti Kredi Kartı Limiti: 1.100 - 2.500 TL + düzenli çalışma sonucu artar.
Akbank Kredi Kartı Limiti: 1.100 - 2.500 TL + düzenli çalışma sonucu artar.
İş Bankası Kredi Kartı Limiti: 1.100 - 2.500 TL + düzenli çalışma sonucu artar.
Yapı Kredi Kredi Kartı Limiti: 1.100 - 2.500 TL + düzenli çalışma sonucu artar.
QNB Finans Bank Kredi Kartı Limiti: 1.500 - 2.500 TL + düzenli çalışma sonucu artar.
Teb Bankası Kredi Kartı Limiti: 1.100 - 2.500 TL + düzenli çalışma sonucu artar.

"Eğer tek banka ile çalışıyorsanız 1.500 başlangıç limiti belirlenir bankayla olan sağlıklı çalışma sonucunda 4.800 TL - 6.000 TL ye kadar yükselir."
Yada 2 kredi kartınız varsa düzenli çalışma sonucu 1. banka 4.800 TL verirken 2. bankada 3.800 TL 5.000 TL arası kalan limitinize göre tanımlama yapar.

Kredi Kartı Limitleri Neye Göre Belirlenir?

Yeni yapılan düzenlemeler ile birlikte kredi kartlarının limitlerinin belirlenmesinde belirli esaslar gündeme getirilmiştir. Öncelikli olarak kredi kartlarının tüketiciler üzerinde olumsuz etkiler yaratmaması için kredi kartlarının limitlerinin kontrolü üzerinde çalışmalar başlatılmıştır.

Bu yapılan çalışmalar ile birlikte kredi kartlarının limitleri kredi kartı kullanıcılarının maaşlarına göre belirleniyor. Yeni yapılan düzenleme ile birlikte kredi kartı kullanmak isteyen tüketicilere bankalar talep ettiği tarih itibari ile ilk yıl maaşının 2 katı kadar kredi kartı limiti tanımlayabiliyor.

Bunun haricinde ise kredi kartları limitleri ilk yıl bittikten sonra kredi kartı kullanıcılarının maaşının 4 katı kadar bankalar tarafından belirlenerek ve herhangi bir şekilde limit artırımı yapılmamaktadır. Bu şekilde yapılan yöntemler ile birlikte devletin işe el atması ile düzensiz ve plansız kredi kartı kullanımının önüne geçilmiş oluyor.

Bankaların kredi kartı kullanmak ve sahip olmak isteyen müşterilerine kredilerin alt limitleri ile ilgili bir düzenleme yer almadığı için, genellikle borç yükü fazla olan tüketicilerin kredi kartı limiti artırım talebi bankalar tarafından reddediliyor. Burada baz alınan en önemli veri hiç şüphe yok ki kredi notudur. Bilindiği gibi kredi notları Kredi Kayıt Bürosunun müşterilerin bankacılık faaliyetlerinde yapmış oldukları düzenli ya da düzensiz ödemelerin kayıtları tutarak tüketicilerin ödeme alışkanlıklarına göre belirlenen bir puantaj sistemidir.

Kredi notu ne kadar yüksek olursa tüketicilerin bankaların bankacılık faaliyetlerinden yararlanmaları da o derece kolay olur. Kredi notları düşük olan tüketicilerin bankaların finansal hizmetlerinden faydalanmaları oldukça zordur. Bu nedenle bankalara kredi kartı talebinde bulunan tüketicilerin maaşlarına ve kredi notlarının durumuna bakılarak limitleri hesaplanıyor. Bu nedenle kredi notları düşük olan tüketicilerin kredi kartlarının limitlerinin arttırılması talepleri genellikle olumsuz sonuçlanıyor.

Ancak kredi notları yüksek olan tüketicilerin maaşlarına göre kredi kartı limit yükseltme talepleri değerlendiriliyor. Kredi notu düşük olan tüketiciler gerekli ödemelerini yaparak kredi notlarını artırabilir ve bu artma neticesinde kredi notları da yükseleceğinden bankalardan kredi kartlarının limitlerinin yükseltilmesi için talepte bulunabilirler.

Maaşa Göre Kredi Kartı Limitinin Belirlenmesinin Avantajları Nelerdir?

Maaşa göre kredi kartı limitlerinin belirlenmesi tüketicilerin ileride yaşaması muhtemel sorunları engelleme konusunda oldukça önemlidir. Tüketiciler belli bir kısıtlama olmadığında plansız ve düzensiz bir kredi kartı kullanımı yaptığı için ödeme tarihleri geldiğinde ödemeleri yapamıyor bunun neticesinde büyük sorunlar ile karşılaşabiliyor.

Bu nedenle tüketicilerin ayaklarını yorganına göre uzatmaları sağlanarak, kötü sürprizler ile karşılaşmaları engelleniyor. Maaşlarında artış meydana gelen tüketicilerin kredi kartı limiti artırım talepleri genellikle olumlu olarak değerlendiriliyor.

Dilerseniz Maaşa Göre Kredi Hesaplama Uygulamamızıda Kullanabilirsiniz.Google+ ile Paylaş

43 yorum:

 1. 2800 TL Maaş alıyorum tek bankadan kredi kartım ortalama ne olur cevaplarsanız sevinirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. En düşük 10.000 TL en yüksek 28.000 TL olacaktır çalışmanıza ve ödemelerinizi düzenli yapmanıza bağlı olarak.

   Sil
 2. Merhabalar işe başlayalı 6 ay oldu kredi kartı vermek istiyorlar ama limiti hakkında her gelen farklı birşey söylüyor 1900 tl maaş almaktayım sigortamda yatmakta başlangıç olarak ne kadar limitli kredi kartı verirler cevabınız için şimdiden teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 6 aydır aynı işyerinde çalıştığınız için anladığım kadarıyla daha önce kredi kartı kullanmadınız büyük ihtimal 1.000 - 1.500 TL limitli bir kredi verirler düzenli ödemelerinizden sonra 4800 - 7000 tl arası limite yükseltilir.

   Sil
 3. Faydalı bir anlatım olmuş zira ortalama verdiğiniz hesaplama formülü ile şuanki limitlerim hemen hemen eşleşiyor.

  YanıtlaSil
 4. 2000 tl maaş alıyorum 3 senedir bankalar ile çalışıyorum 4 bankada kredi kartım var toplam limitleri 12.000 TL 4. bankadan kredi kartı alma düşüncem var ama ortama ne limiti ne olur sizce?

  YanıtlaSil
 5. 2 ayca önce işten kendi isteğim ile ayrıldım sigortasız olarak garsonluk yapıyorum daha önce kredi kartı almadım ama maddi durumlardan ötürü kredi kartına ihtiyacım var başvuru yaparak puanımı zedelemek istemiyorum 1.450 findeks puanım var şuan başvuru yapmam doğru olurmu?

  YanıtlaSil
 6. umarım 2018 yılında kredi kartı limitleri dahada artar

  YanıtlaSil

 7. Iyi günler,
  Acilen kredi almaya ihtiyacin var mi?
  Borcunuzu temizleyin, isinizi genisletin, kisisel olarak
  Ödünç vermek "için bizimle iletisime geçebilirsiniz.
  % 2 düsük bir faiz oraniyla güvenilir kredi
  Iyi kredi ile uygun fiyatli geri ödeme plani
  Kosullar e-postasi: ibrahimhoffman@gmail.com

  YanıtlaSil
 8. acil kredi temas arnoidweman@gmail.com

  YanıtlaSil
 9. ihtiyacin var mi Acil kredi temas ericfinancee@gmail.com or ericfinancee@outlook.com

  YanıtlaSil
 10. GÜVENLİ YATIRIM GERÇEK NAKİT ÖDÜNÇ VER KREDİ TEKLİF.
  Biz tüm finansal sorunlara bir son verebiliriz O kadar emlak kredisi, şirket kredisi, reel finansman, kişisel ve iş kredi teklifi, teklifimizin hızlı ve kolaydır, bugün bize gelip ilk ve son kez sahiptir.
  Biz kredinin Government ve özel şirketlerin her türlü verir. Bizim kredi oranı% 2'dir. Daha fazla sorularınız için surecashlending @ gmail aracılığıyla bize bir şirket e-posta adresini başvurun

  YanıtlaSil
 11. Daha fazla bilgi için% 2 düşük hızda hızlı ve okunaklı bir kredi alın: lindaloanfirn1111@gmail.com

  YanıtlaSil
 12. faydalı bir yazı olmuş bence ortalama olarak dediklerinizse göre maaşa göre kredi kartı limiti çıkıyor.

  YanıtlaSil
 13. Adamın aldığı asgari ücret, ama 5 bankadan kredi kartı var. Peki nasıl ödiycek borçlarını hiç kimse sormuyor. Yani benim merak etiğim peynir ekmek gibi kreid kartı dağıtarak hatta sürekli sms le bile kredi veriyoruz diye insanları borçlandırarak bu BANKALAR neyi amaçlıyor? Neden bu kadar kolay para veriyorlar. Türkiyenin boyunduruk altına girmemesi borcunun az olmasıyla alakalı, birileri istiyor ki Türkiye tekrar emir alan bir ülke olsun Türkiye halkıda borçlar altında inlesin etrafıyla ilgilenen olayları göen bir halk olmasın. Ayık olalım Miletçe

  YanıtlaSil
 14. Vakifbanktan 4 senedir kart kullanıyorum. 1 ay öncesine kadar limitim 1450 idi. Sonra bankaya gelir belgesi yolladım brüt 3400 net 2430 tl gelir. Ufak ufak arttırma yaptım suan 10bin tl kart limiti oldu.15 bin için talep etsem onay gelir mi? Ödemelerim düzenli.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Facebook sayfamız üzerinden gerekli cevap vermiştir. Merak edenler için başka bankada kredi veya kredi kartınız yoksa eğer vakıfbank üzerinden çalışıyorsanız sadece tüm bankalardaki ortak limitinizi vakıfbank üzerinden kullanabilirsiniz, dolasıyla 15.000 TL limit talebiniz aylık gelirinize göre sorun teşkil etmeyecektir büyük ihtimalle onaylayacaktır.

   Sil
 15. Acil bir krediye ihtiyacınız var mı? Firmamız% 2'lik düşük bir oranda düşük ücretle kredi sağlıyor ve borçlarınızı, faturalarınızı ödemek için acil kredinizi alıyor ve işinizi genişletmek için e-posta yoluyla şimdi bize ulaşın:KCEELOANS@OUTLOOK.COM

  YanıtlaSil
 16. Benim adım Anita ve Amerika'dan bu meşru borç verenden bugün kredi aldım, o kadar çok kez aldatıldıktan sonra, sözün her yerine kredi veriyorlar ve uygun bir faiz oranı ile onlarla e-posta ile iletişim kuruyorlar. 'dan (creditkredi@hotmail.com) veya call / whats-app +17165926230

  YanıtlaSil
 17. E-posta: (arshadfinancialservice@gmail.com)
  Ticari Krediler mi arıyorsunuz? Kişisel krediler, ev kredisi, araba kredisi, öğrenci kredisi, borç konsolidasyonu kredisi, teminatsız borç, girişim sermayesi vb. Bir finansal kuruluştan kredi almayı reddettiniz mi? Özel kredi kiracılarından biri olan Merkezi Güven Sermaye Finansmanını güçlendiriyoruz,% 5 ve $ 70 000 000 arasında değişen% 2 ve ticari krediler sunuyoruz ve düşük Faiz Oranlarında Faiz Oranı Kredileri için fırsat. Bugün bize ulaşın ve aşağıdaki e-posta yoluyla bilgilerinizi bize gönderin: (arshadfinancialservice@gmail.com).

  YanıtlaSil
 18. Merhaba!

  Bir finansal uzmanlardan oluşan bir şirketiz, nakit kredi finansmanı ihtiyacınız olan miktardır ve çeşitli ekonomik faaliyetlerini gerçekleştiren koşullarla yapmaktadır. Biz, 1.000.000,00% her çeşit krediyi 1.000.000,00% 2 faizle sunuyoruz ve bankanıza iyi bir iz sürüyoruz file.via e-posta: alexpeter718@gmail.com veya web sitemizi ziyaret edin: https://alexpeter718.wixsite.com/alexanderfinancial

  YanıtlaSil
 19. KREDİ KREDİSİ KREDİ !!!!!!
     HERKESE HİÇKİ, MORIS LOAN COMPANY, BURADAN ÖDEME GÜCÜ KREDİNİN İHTİYACINA GİREN HERKESE KARŞILAMIŞTUR, YENİ İŞ BAŞLAT, ANA SAYFA, ÖĞRENCİ KREDİ, KİŞİSEL KREDİ E.T.C. GÜVENLİ KREDİ EMAIL'IN İHTİYACINIZ OLDUĞUNUZ MORIS KREDİ ŞİRKETİ ile İLETİŞİM: (MORISLOANCOMPANY1@GMAIL.COM). MORIS KREDİ ŞİRKETİNİN SINIRLI OLDUĞUNU GİBİ SINIRLI OLDUĞUNU ZORLA GİBİ OLAN SICAKLIĞINDAN ÖNCE ALIYORSUNUZ BİR MERKEZ ŞİRKETİ OLDUĞUNU Bilmenizi İSTİYORUM.
  MORIS KREDİ ŞİRKETİ, KREDİNİN İHTİYACINDAKİ BORÇLU 2-3 SAAT TIMETO İLE İKİNCİ KREDİSİ TAMAMLADI.
  ŞİRKETİN ADI: MORIS KREDİ ŞİRKETİ
  ŞİRKET EMAIL: MORISLOANCOMPANY1@GMAIL.COM
  Hepinize teşekkürler.

  YanıtlaSil
 20. Kredi Puanım Geri Yüklendi Adım, Florida'dan Sarah Williams, kredi puanımı ve ölen işimi bana, 20 Haziran'da 500.000 dolarlık bir kredi vererek geri yüklemem için WIN-TRUST MORTGAGE LOAN COMPANY'a gönülden teşekkür etmek istiyorum. Kasım 2017, ziyaret ettiğim banka ve diğer finansal kurumlar tarafından reddedildikten sonra. Bu şirkete e-posta yoluyla temasa geçmek için sorumlu bir kredi ararken diğerlerine mali yardıma ihtiyacı olan herkesi yanlış ellere düşmemelerini tavsiye ediyorum.
   RONALD FARIS
  E-POSTA ADRESİ ----- [dporterwintrustmortgage@outlook.com]
  GÜVEN MÜŞTERİLERİNE BAŞLAYIN Tanrı sizi korusun.

  YanıtlaSil
 21. Faturalarınızı ödemek veya bir ev satın almak için bir borcunuz var mı? veya kredi xmas iş ve kredi ile ilgili yardıma ihtiyacınız var? Öğrenci kredisine ihtiyacın var mı? Bugün mali yardım için bizimle iletişime geçin Ana hedefimiz düşük faiz oranı% 2 olanlara yardımcı olmaktır. bugün iletişime geçin. e-posta: scottrobertloancompany@gmail.com web sitesi: https: //scott-robert-loan-firm.site123.me/

  YanıtlaSil
 22. Faturalarınızı ödemek veya bir ev satın almak için bir borcunuz var mı? veya kredi xmas iş ve kredi ile ilgili yardıma ihtiyacınız var? Öğrenci kredisine ihtiyacın var mı? Bugün mali yardım için bizimle iletişime geçin Ana hedefimiz düşük faiz oranı% 2 olanlara yardımcı olmaktır. bugün iletişime geçin. e-posta: scottrobertloancompany@gmail.com web sitesi: https: //scott-robert-loan-firm.site123.me/

  YanıtlaSil
 23. REHBER YATIRIM KREDİLERİNİN KAZANAN NESNE VEREBİLİR Mİ?
  Gayrimenkul kredileri, kurumsal krediler, gerçek finansman, kişisel ve iş kredisi teklifi, teklifimiz hızlı ve kolay x, bugün bize gelin, böylece tüm mali sorunlarınıza bir kere son verebiliriz.
  Her çeşit kredi, devlet, özel ve iş veriyoruz. Kredi oranımız% 2'dir. Daha fazla bilgi almak için, şirketin e-posta adresinden (surecashlending@gmail.com) bizimle iletişime geçin.

  YanıtlaSil
 24. Merhaba,
  Bu, genel bir topluluğa, özel bir kredi verme yetkisine sahip olan Bayan Rose Badmus'un, herhangi bir finansal yardıma muhtaç olan herkes için finansal bir fırsat yarattığını bildirmek içindir. Bireylere, firmalara ve şirketlere sadece% 2 faiz oranı ile açık ve anlaşılır şartlar ve koşullar altında kredi veriyoruz. bugün bize e-posta ile ulaşın, böylece kredi koşullarımızı ve koşullarımızı şu adreslerde size verebiliriz: (roseofsharonfinance@gmail.com)

  YanıtlaSil
 25. İşe başlamak, faturaları ödemek veya sizde ne varsa, Garantili ve uygun krediye ihtiyacınız var mı? Evetse, bizimle başvurun ve bugün hızlı bir şekilde onay alın. Kredi Çekleri Yok, Teminat Yok kolay adımlar, Hızlı Fonlama ve düşük faiz oranı. Bugün e-posta ile bize ulaşın: financialgroupinc1960@outlook.com Krediyle ilgili daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin: financialgroupinc1960@outlook.com

  Bay Michelle A. Gillis

  YanıtlaSil
 26. GÜVENİLİRLİKTE GÜVENİLMEZ KAZANILMA GARANTİSİ

  İş için acil bir krediye mi, yoksa% 3'lük faiz oranıyla fatura ödemeye mi ihtiyacınız var? Kişisel Kredilendirme, İş Kredisi ve diğerlerini muhtemel kişilere, şirketlere, kuruluşlarla işbirliği yapmaya ve kuruluşlara sunuyoruz. Kredi skorunuz 1000 Euro ile 200,000,000.00 Euro arasında değişmekteyse de, aşağıdaki bilgilerle bizimle iletişime geçmelisiniz. E-posta: zekoceanfinance@gmail.com

  İsim:__________
  Soyadı:_________
  Yaş:__________
  Cinsiyet:__________
  Adres:____________
  Ülke: _________
  MEDENİ HAL:__________
  MESLEK:__________
  AYLIK GELİR:__________
  Cep numarası:__________
  KREDİ MİKTARI GEREKLİDİR: __________
  İhtiyaç Kredisi Tutarı: __________
  Kredi Süresi: __________
  Kredinin amacı:__________

  E-posta: zekoceanfinance@gmail.com

  YanıtlaSil

 27. Merhaba,
  Ben Bayan Maggie Zeko, sana bir hayat boyu kredi firsati veren özel bir kredi vereni. Borçlarinizi ödemek için acil bir borca ??ihtiyaciniz var mi ve isinizi artirmak için bir krediye mi ihtiyaciniz var? Bankalar ve diger finansal kuruluslar tarafindan reddedildi mi? Konsolidasyon kredisine veya ipotek kredisine ihtiyaciniz var mi? Bir sey daha? tüm maddi sorunlariniza son vermek için buradayiz. Mali yardima muhtaç kisilere ve faturalarini ödemek ve is yatirim yapmak için para isteyenlere borç veriyoruz. faiz orani% 2'dir ve bu araci kullanarak size güvenilir ve faydali bir yardim saglayabilecegimizi ve size kredi teklifinde bulunacaginizi bildirmek için kullanmak isterim. Bu nedenle lütfen bizimle su adresten e-posta ile iletisime geçin:
  maggiezeko@gmail.com

  YanıtlaSil
 28. Işadamı ya da kadın musun? Herhangi bir finansal karmaşaya mı sahipsiniz Güzel bir Küçük Ölçekli ve orta ölçekli bir işletmeye başlamak için bir krediye ihtiyacınız var mı? Düşük kredi notunuz var mı ve yerel bankalardan ve diğer finans kuruluşlarından sermaye kredisi almakta zorlanıyorsunuz? İlgilenen başvuru sahipleri bize e-posta yoluyla ulaşmalıdır: trustfunds804@outlook.com

  YanıtlaSil
 29. Merhaba,

  İsmim Valeri ALi, Afrika'nın bir köşesinden ipotek almaktan çok mutluyum, ipotek başvurunuz için Bay James Ben ile temasa geçmek için mali yardıma ihtiyacınız olan herkese tavsiye etmek için buradayım.

  Yeni bir ev satın almak ve daha büyük bir iş kurmak için 100.000.000 $ ipotek gerekli ve faturalarımı ödemek için ipotek başvurusunda bulunmak için onunla temasa geçtim ve ülkemin programından 5 saat sonra ipotekimi başarılı bir şekilde aldım, öyleyim Bay James Ben'in bana herhangi bir aldatmaca olmadan gerçekten yardımcı olduğu için mutlu, iyi bir adam ve risksiz% 100 yasal krediyi sunan tek kişi.

  Bugün ipotek krediniz için Bay James Ben ile e-posta yoluyla iletişime geçin. E-posta: jamesben614@gmail.com

  YanıtlaSil
 30. Herkese merhaba!
  Ben Baldan, şu anda Türkiye'de yaşıyorum, şu anda dört çocuğa dul biriyim ve maddi bir duruma kapılıp yeniden finanse etmek ve faturalarımı ödemek zorunda kaldım. Çeşitli kredi firmalarından hem özel hem kurumsal hem de başarı ile asla kredi aramadım ve çoğu banka kredimi reddetti. Ancak Tanrı'nın elinde olduğu gibi, bir MAN MAN tarafından bir Kooperatif Koşuları tanıtıldı, bana 850.000 euroluk bir kredi verdi ve bugün bir işyeri sahibiydim ve şu anda çocuklarım şu an iyi durumda. teminat, kredi kontrolü yok, sadece% 3 faiz oranı ve daha iyi geri ödeme planları ve zamanlaması bulunan bir ortak imzalayan bir kredi temin etmek için herhangi bir firma ile temasa geçmelisiniz, lütfen Bay Dante Paola ile e-posta yoluyla iletişime geçin: dantecooperativehelp@hotmail.com O doesn Bunu yapacağımı bilmiyorum ama şimdi çok mutluyum ve insanlara onun hakkında daha fazla bilgi vermeye karar verdim, ayrıca Tanrı'nın onu daha çok kutsasın istiyor. Onunla e-posta yoluyla iletişime geçebilirsiniz: dantecooperativehelp@hotmail.com


  Baldan.

  YanıtlaSil
 31. Evet öyleyse e-postaniz varsa, herhangi bir nedenle bir krediye ihtiyaciniz var mi ericfinancee@gmail.com

  YanıtlaSil
 32. Şirketlere ve bireylere% 2 makul faiz oranlarıyla kredi sağlıyorum. Kredi teklifiyle ilgileniyorsanız, (christywalton355@gmail.com) e-posta ile gönderin....

  YanıtlaSil
 33. Selamlar gibi herhangi bir nedenle bir kredi veya finansmana ihtiyacınız var mı?

  a) Kişisel Kredilendirme, İş Geliştirme,
  b) İş kurma, Eğitim,
  c) Borç Konsolidasyonu
  d) Sabit Para Kredileri
  borç için herhangi bir şey?

  % 3'lük düşük faiz oranı ile kredi sunuyoruz ve bir Otomobil veya Ev satın almak için borç konsolidasyon kredileri, girişim sermayesi, işletme kredileri, eğitim kredileri, konut kredileri ve kredi gibi kişisel krediler sunuyoruz, ancak yöntemimiz size, İhtiyacınız olan kredinin miktarını ve karşılayabileceğiniz süreyi belirtin. Bu, e-posta ile ilgilenen kişilere ihtiyaç duyduğunuz parayı elde etmek için gerçek bir şans verir: kredit.loanservice@gmail.com

  senden duymak isteyen
  Saygılarımla

  YanıtlaSil
 34. Herkese merhaba

  ben
  Değişiklik
  MRS LINDA ROBERT, hem engelli hem de engelli olmayan tüm bireylere kredi veren saygın bir borç verendir. Hem istihdam edilen hem de işsiz kişilere kredi veriyorum, şimdiye kadar zamanında geri ödeme yapabileceksiniz.

  Ben% 3'lük düşük bir faizle borç veriyorum, böylece kolaylaştığını görebilirsiniz.

  İlgilenen herhangi bir başvuru sahibi, lütfen benim e-postam aracılığıyla benimle iletişime geçmelidir;

  mrslindarobertloanfirm@outlook.com


  veya metin / beni ara; +1
  (323) 989-9329

  .
  Teşekkürler ve başvurunuzu bekliyorum
  Saygılarımla
  LİNDA ROBERT

  YanıtlaSil
 35. Ben özel bir kredi kuruluşuyum ve girişimcilere kredilere hızlı, şeffaf ve verimli bir ortamda kolayca erişme fırsatı sunuyoruz. Herhangi bir maddi sıkıntıya mı sahipsiniz? Borçlarınızı temizlemek için bir krediye ihtiyacınız var mı? İşini genişletmek için para gerektiren bir iş adamı veya kadınsın mı? Evet ise,% 2 gibi çok düşük bir faiz oranı ile hızlı ve ekonomik bir şekilde bizimle iletişime geçin, daha fazla bilgi için lütfen bize e-posta ile ulaşın.

  Kredilere Genel Bakış:

  Krediler şu an 1.000 € ila € 1 milyon arasında değişmektedir; azami vade 20 yıldır *
  Denetimden geçirilmiş mali tablo bulunmamaktadır *
  Esnek belge gereksinimleri *
  Kusursuz geri ödeme kaydı olan uzun süredir devam eden müşteriler, artan faiz indirimi ve hatta daha hızlı kredi işleme hakkına sahiptir *

  Anında cevap bekleyin.

  Teşekkürler
  Erica Venturi Finance Inc.
  E-posta: ericaventuri@financier.com

  YanıtlaSil
 36. Merhaba arkadaşlar bugün çok mutluyum C ile ödünç aldım C hesaplarım hesabıma başarıyla borçlanıp faturalarımı ödemek ve aileme iyi bakmak, eğer bir krediye ihtiyacın varsa ona e-posta gönder ve kendin de olsun, şimdi onlarla iletişime geçin
  financialcialsolution430@gmail.com whats-app on + 1 (716) 592 6230

  YanıtlaSil
 37. IMACULATE KREDİ SAĞLAYICILARI SINIRLI

  24 Saat İçerisinde Mali Sorununuzu Çözün.

  Maaş Sahibi veya İş Sahibi misiniz?
  24 saat içinde 1.000 Euro - 200.000, 000 Euro kredi alın
  teminat olmadan.

  Basit Para Çözümü.

  Daha fazla bilgi için şu adresten bize ulaşın: Immaculateloanprovidersltd@gmail.com
  CEO: Bayan Benjamine
  ya da şubemizi ziyaret edin: Seviye 29, Tiffany Kulesi, Jumeirah Lakes Towers Dubai. BAE


  Teşekkürler

  YanıtlaSil
 38. Herkese merhaba
  Ben Bayan LINDA, hem engelli hem de engelli olmayan tüm bireylere kredi veren saygın bir kredi veriyorum. Hem istihdam edilen hem de işsiz kişilere kredi veriyorum, şimdiye kadar zamanında geri ödeme yapabileceksiniz.

  İşletme kredisine ihtiyacın var mı?
  Kişisel bir krediye ihtiyacınız var mı?
  Yeniden finansman yapmak ister misiniz?
  Bir ipotek kredisine ihtiyacınız var mı?
  Borcunu ödemek istiyor musun?

  Ben% 2 düşük bir faiz oranına sahip krediler veriyorum, böylece kolaylaştığını görebilirsiniz.

  İlgilenen herhangi bir başvuran lütfen bizimle iletişime geçmelidir.

  E-posta: (mrslindarobertloanfirm@outlook.com)

  ana sayfa: http://privatelanders12.wixsite.com/loan


  Teşekkürler ve başvurunuzu bekliyorum

  Saygılarımla
  Bayan Linda Robert.

  YanıtlaSil
 39. Merhaba,
  Ben Bayan NAOMI EDUARDO, ömür boyu fırsat kredileri sunan özel kredi borçlusuyum. Borçlarınızı ödemek için acilen bir krediniz mi var yoksa işinizi geliştirmek için bir sermaye kredisine mi ihtiyacınız var? Bankalar ve diğer finansal kuruluşlar tarafından reddedildi mi? Konsolidasyon veya ipotek kredisine ihtiyacınız var mı? Artık görünmüyorsunuz, çünkü tüm maddi sorunlarınız için buradayız. Mali yardıma ihtiyacı olan, kötü kredili veya faturalarını ödemek için para isteyen, işyerinde% 2 oranında yatırım yapmak için para ödüyoruz. Bu aracı, halka güvenilir ve fayda sağladığımızı bildirmek için kullanmak istiyorum ve size bir kredi teklif etmeye istekli olacağımızı, bize bir e-posta (naomieduardofirm@gmail.com) gönderdiğimizi belirtmek istiyorum.

  YanıtlaSil